ELECTRIC PAPER DRILLING MACHINE SPC-FP-III-100-NT
Specification and Features :
- Brand : SPC
- Model : SPC-FP-III-100-NT
- High Performance electric paper drilling machine
- Maximum Drilling Thickness : 100mm or 1000 sheets ( 75gsm paper )
- Standard drill bit : size 6mm ( replacement blade )
- Drilling Pattern : multiple hole with adjustable pre-set pitch bar
- Dimension : 500 x 500 x 595mm